Forum Forum dyskusyjne Szafarzy Nadzwyczajnych Strona Główna Forum dyskusyjne Szafarzy Nadzwyczajnych
Nadzwyczajny Szafarz Komunii Świętej, Posługi w Kościele Katolickim
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Modlitwy pełniących różne posługi i funkcje liturgiczne

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne Szafarzy Nadzwyczajnych Strona Główna -> MODLITWY
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ma_ciej
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 101
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Piła
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 20:24, 03 Mar 2009    Temat postu: Modlitwy pełniących różne posługi i funkcje liturgiczne

Modlitwy posługujących przy stole słowa

Lektor: Boże, nasz Ojcze, Ty w różny sposób przemawiałeś do ludzi, a najpełniej objawi­łeś się w swoim Synu, Jezusie Chrystusie. Napełnij mnie swoim Duchem, abym poznał Twoje słowo, uczynił je regułą swego życia i odważnie głosił je braciom. Spraw, aby wszyscy, którzy je usłyszą, przyjęli je z wiarą do swego serca i według niego kształtowali swoje życie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Czytający wezwania modlitwy powszechnej: Panie Jezu Chryste, Ty dałeś nam przykład modlitwy i nauczyłeś nas Boga nazywać Ojcem. Udziel mi swego Ducha, abym umiał swoją modlitwą ogarniać potrzeby ludzi i w czasie celebracji liturgii przedstawiać je z wiarą Ojcu niebieskiemu. Spraw, aby przez modlitwę pogłębiało się nasze zjednoczenie z Tobą. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Komentator: Panie Jezu Chryste, Ty wyjaśniałeś uczniom z Emaus Pisma i połamałeś dla nich chleb. Wtedy otworzyły się im oczy i poznali Cię. Daj mi łaskę otwartych oczu, abym poznał prawdę ukrytą w Twoim słowie i rozumiał sens każdego znaku. Błogosław mo­jej posłudze wyjaśniania słów i gestów przeżywanych przez nas w liturgii. Spraw, aby nasze serca pałały miłością ku Tobie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.
Modlitwy posługujących przy ołtarzu i darach ofiarnych

Akolita: Panie Jezu Chryste, Ty powołałeś mnie do pomocy kapłanom i diakonom w budowaniu Twego Ciała, którym jest Kościół. Napełnij mnie swoim Duchem, abym swoją posługę spełniał z wiarą i miłością. Pomóż mi składać siebie samego w ofierze na Twoim ołtarzu i spalać się codziennie w służbie braciom, szczególnie chorym i słabym. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Nadzwyczajny szafarz Komunii świętej: Panie Jezu Chryste, Chlebie z nieba dający życie wieczne. Napełnij mnie swoim Duchem, abym godnie spełniał zadania nadzwyczajnego szafarza Komunii świętej. Pomóż mi zachowywać czyste serce, nieustannie karmić się Twoim Ciałem i z pokorą nieść je braciom, szczególnie chorym. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Przynoszący dary: Ojcze niebieski, Ty powierzasz mi przyniesienie na Twój święty ołtarz darów ofiarnych. Są one owocem ziemi i pracy człowieka. Wyrażają dar serca, jaki składa każdy uczestnik Eucharystii. Pomóż mi dźwigać ten ciężar ludzkich cierpień i radości. Spraw, aby nasza ludzka ofiara złączyła się z doskonałą ofiarą Twego Syna. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

Niosący krzyż: Panie Jezu Chryste, Ty z miłości do ludzi umarłeś na krzyżu. Swoją męką uwolniłeś człowieka z grzechu i obdarzyłeś go nowym życiem. Pomóż mi nieść Twój znak krzyża w procesji i naucz mnie naśladować Cię w codziennym dźwiganiu krzyża. Spraw, aby wszyscy poznali Twoją nieskończoną miłość i oddali Tobie swoje serce. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Niosący światło: Panie, Ty jesteś światłością świata. Ty wezwałeś mnie, aby w liturgii nieść światło, które o Tobie przypomina. Niech światło Twojej prawdy dotrze do ludzkich serc i roz­proszy ciemności błędu. Udziel mi łaski, abym spalał się dla innych i swoim przy­kładem życia wskazywał im drogę do Ciebie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Niosący wodę: Panie Jezu, Ty posyłasz mnie, abym w czasie świętej liturgii pełnił zadania ministranta wody. Obmywam ręce kapłana i modlę się w jego intencji. Podaje mu wodę do pokropienia wiernych i proszę Cię, abyś zachował w nich czyste serce. Broń nas wszystkich przed grzechem i udziel łaski wytrwania w zjednoczeniu z Tobą. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Niosący kadzidło: Boże, Ojcze wszechmogący, Ty sprawiłeś, że mogę w tym zgromadzeniu pełnić funkcję ministranta kadzidła. Pomóż mi ją spełniać z wiarą i miłością. Spraw, aby dym spalają­cego się kadzidła przypominał wszystkim, że ich modlitwy wznoszą się ku Tobie, a ofiara ich życia jest Tobie miłą. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Podający księgę: Wszechmogący Boże, Ty pozwalasz mi usługiwać wobec świętej księgi, jaką jest mszał. Pomóż mi coraz lepiej rozumieć wielkość i piękno modlitwy Kościoła, abym troszcząc się o mszał w celebracji liturgicznej, mógł być także świadkiem życia modlitewnego wobec braci. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Trzymający mitrę i pastorał: Boże, Ty w swojej mądrości dałeś nam biskupów, którzy są następcami Apostołów. Powołałeś ich do szczególnej świętości, o czym przypomina mi noszona przez nich mitra i posłałeś ich na cały świat, by prowadzili ludzi do Ciebie, czego znakiem jest pastorał. Proszę Cię o błogosławieństwo dla wszystkich biskupów, a szczególnie dla biskupa N., przy którym będę pełnił posługę. Przez Chrystusa, Pana na­szego. Amen.

Troszczący się o piękno i ład: Boże, nieskończenie piękny i doskonały. Podziwiamy piękno przyrody i wspaniałość człowieka stworzonego na Twój obraz i podobieństwo. Ty pragniesz, aby celebracja liturgii, objawiająca Twoją tajemnicę, była piękna i pełna harmonii. Przyjmij moją posługę, przez którą chcę upiększyć miejsce celebracji i dbać o porządek w czasie jej trwania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
Modlitwy posługujących przez śpiew

Psałterzysta: Boże, nasz Ojcze, Ty dałeś ludziom psalmy jako modlitwę przez Ciebie natchnioną. Ty powołałeś mnie, abym śpiewem psalmu odpowiadał(a) na Twoje słowo, wychwala­jąc Twoje wielkie dzieła i przepraszając Cię za popełnione grzechy. Ześlij na mnie swego Ducha, aby modlitwa psalmami przemieniała moje życie, a śpiew psalmu w cza­sie liturgii pomógł braciom wznieść ich serca ku Tobie. Przez Chrystusa, Pana na­szego. Amen.

Schola lub chór: Bądź uwielbiony Boże, przez chóry aniołów i świętych, które przepełnione radością i zachwytem, nieustannie śpiewają pieśń Twojej chwały. Bądź uwielbiony w Twoim Ko­ściele, który łączy się z mieszkańcami nieba, aby wielbić Twoją miłość. Daj i nam dar śpiewania sercem i ustami, aby nasza pieśń wznosiła się ku Tobie i podnosiła w górę serca wszystkich zgromadzonych. Spraw, by całe nasze życie było śpiewem na Twoją chwałę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Kantor: Naucz mnie, Panie, śpiewać pieśń nową, pieśń o Tobie i Twojej miłości, pieśń śpiewaną nie tylko ustami, lecz sercem. Napełnij mnie darem swego Ducha, aby przez moją posługę kantora, wszyscy zgromadzeni na celebracji liturgii, mogli wznieść swe serce w pieśni uwielbienia ku Tobie, Boże. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.
Modlitwy pełniących inne funkcje liturgiczne

Ceremoniarz: Panie Boże, Ty każdego człowieka ubogacasz darami, którymi ma służyć innym ludziom. Spraw, aby każdy członek zespołu liturgicznego, którym mam kierować, dobrze spełniał zadanie. Niech piękno funkcji spełnianych przez poszczególne osoby i grupy pomoże wszystkim uczestnikom liturgii zbliżyć się do Ciebie i świadczyć o Twojej miłości w świecie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Zakrystian: Miłosierny Boże, Ty zechciałeś zamieszkać pośród ludzi, a kościół uczynić świętym miejscem Twojej obecności. Dziękuję ci za powołanie mnie do troski o piękno kościoła i przygotowywania wszystkiego, co jest potrzebne w czasie sprawowania liturgii. Umocnij moją wiarę, abym zawsze widział Twoją obecność i otwórz moje serce na moich braci, abym pomógł im zbliżyć się do Ciebie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ma_ciej
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 101
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Piła
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 21:51, 04 Mar 2009    Temat postu:

ierwsza modlitwa lektora

I Boże wszechmogący, który przyjąłeś nas do służby lektora, błogosław nam, abyśmy wyraźnie czytali słowa Pisma świętego i życiem naszym świadczyli o tym, co ustami czytamy. Amen.


Druga modlitwa lektora

Panie, oto stoję wobec wielkiej tajemnicy Twego Słowa, które mam przekazywać innym. Pomóż mi być najpierw dobrym słuchaczem i świadkiem Twego Słowa. Oczyść moje wargi od wszelkiej nieczystości, uczyń mnie swoim narzędziem, bym mógł nieść Cię ludziom w sercu, w dłoniach, na wargach. Amen.


Trzecia modlitwa lektora

Panie, oto stoję wobec tajemnicy Twego słowa. Potrzeba mi głębokiej wiary, by wyznać, że jest to słowo zbawcze, objawiające jedyną Prawdę, dające życia, że "stało się Ciałem", że działa w Kościele prze Twego Ducha. Panie, chcę być Twoim pojętnym uczniem, Chcę być słuchaczem i świadkiem Twego słowa. Wiem, że potrzeba do tego czystych warg; oczyść je, Panie. Przyrzekłem walczyć z wszelkim słowem plamiącym usta; złośliwym i nieczystym, kłamliwym i nieroztropnym. Wierzę, Panie, że otwierając karty Pisma, spotykałem się z Twoim słowem. Czy jednak przyjmuję je, zgłębiam i rozważam? Czy je kocham? Czy odpowiada na nie modlitwą? Panie, moją misją jest gromadzić i budować wspólnotę dobrą, zwoływać Kościół własnym życiem i przykładem; wspieraj to działanie, Panie. Uczyń wrażliwym naprawdę; że jestem odpowiedzialnym za zbawienie drugich. Panie, Wcielone Słowo, podejmę z ufnością to wielkie zdanie; Ty jesteś przecież moim Mistrzem, Ciebie chcę nieść ludziom w sercu, w dłoniach, na wargach. Bądź ze mną, Panie. Amen.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
custos
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 125
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Barczewo
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 16:25, 05 Mar 2009    Temat postu:

Piękne, nalezałoby sobie życzyć, aby kazdy posługujący (nie zawsze sa wszyscy) mógł wypowiedzeć głośno swoja moditwę. Wtedy w zakrystii byłoby "modlitewnie" a nie tak jak na boisku szkolnym.SmileSmileSmile
Jeden warunek: należy zacząć od prezbiterów, niestety często nie dają dobrego przykładu
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ma_ciej
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 101
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Piła
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 17:58, 05 Mar 2009    Temat postu:

U mnie LSO wraz z księdzem modli się tymi modlitwami:

Modlitwa przed służeniem

Oto za chwilę przystąpię do ołtarza Bożego, do Boga, który rozwesela młodość moją. Do świętej przystępuję służby. Chcę ją dobrze pełnić. Proszę Cię, Panie Jezu, o łaskę skupienia, by myśli moje były przy tobie,
by oczy moje były zwrócone na ołtarz, a serce moje oddane tylko tobie.
Amen

Modlitwa po służeniu

Boże, którego dobroć powołała mnie do Twej służby, spraw, bym uświęcony uczestnictwem w Twych tajemnicach, przez dzień dzisiejszy i całe me życie, szedł tylko drogą zbawienia.
Przez Chrystusa, Pana naszego.
Amen

Zawsze to coś, zazwyczaj po modlitwie panuje już cisza i skupienie więc jest ok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ma_ciej
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 101
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Piła
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 18:01, 05 Mar 2009    Temat postu:

Modlitwy przed i po służeniu w różnych okresach roku liturgicznego

ADWENT

Przed Mszą Świętą

Panie Jezu, ciemno teraz jest i zimno, gdy przychodzimy na Twoją świętą służbę. Ciemno i zimno było na świecie, zanim Ty przyszedłeś. Ciemno jest i zimno jeszcze dzisiaj tam, gdzie Ciebie nie ma. Przyjdź więc, Zbawicielu, i wejdź do serc wszystkich ludzi. Także do naszych serc przychodź ciągle od nowa, abyśmy wzrastali jako dzieci Boże. I niech przez tę służbę przy ołtarzu dusze nasze przygotują się na wielkie święto Twego narodzenia. Będziemy się starali służyć jak najlepiej. Amen
Po Mszy Świętej

Panie Jezu, chcemy teraz w ciągu dnia być posłuszni i pilnie sie uczyć jak wybrani do Twej świętej służby. Musimy wszystkim dawać dobry przykład. Byliśmy teraz tak blisko Ciebie przy ołtarzu i otrzymalismy Twoją łaskę. Chcemy o tym pamiętać przez cały dzień. Najświętsza Maryjo Panno, ku Twojej czci odprawia się teraz uroczyste roraty. Uproś nam łaskę, abyśmy się godnie przygotowali na święte narodzenia naszego Pana i Zbawiciela. Archaniele Gabrielu, naucz nas, jak mamy wykorzystać dla naszych dusz ten święty czas Adwentu. Amen.

BOŻE NARODZENIE

Przed Mszą Świętą

Panie Jezu! Także i Ty byłeś kiedyś dzieckiem tak jak my. O tym chcemy ciągle pamiętać w okresie Bożego Narodzenia. Jak chętnie służymy Ci teraz! Tak, jak Twoja Droga Matka Cię obsługiwała, jak święty Józef Cię ochraniał, jak pastuszkowie i Trzej Mędrcy ze Wschodu oddali Ci pokłon, tak samo chcemy i my teraz sprawować naszą służbę z serdeczną miłościąi troskliwością, i z pełnym czci uwielbienime. Albowiem Ty, Małe Dzieciątko, jesteś naszym Panem i Bogiem. Amen.
Po Mszy Świętej

Panie Jezu, Ty przyszedłeś jako dziecko na świat i stałeś się człowiekiem, abyśmy stali się dziećmi Bożymi, Twoje życie w nas wzrastało i potężnie się rozwijało. Albowiem jako dzieci Boże nie możemy stać w miejscu, lecz musimy ciągle wzrastać w latach mądrości, a zwłaszcza łasce Bożej. Kochana Matko Jezusa, bądź także naszą Matką. Amen.

WIELKI POST

Przed Mszą Świętą

Panie jezu, w tym świętym czasie Wielkiego Postu chcę służyć Ci lepiej niż zwykle. Obiecuję Ci, że nie będę się rozglądał ciekawie po kościele, ale będę uważał dokładnie na to, co mam czynić i odpowiadać. Chcę spełniać swą służbę przed Tobą, a w czasie niej chcę także modlić się za naszą parafię, za Ojczyznę, święty Kościół, który jest Twoim królestwem na ziemi! Archaniele Michale! Pomóż mi spełnić moją służbę przy ołtarzu tak dzielnie, jak Ty spełniasz swą służbę u tronu Najwyższego. Amen.
Po Mszy Świętej

Panie Jezu! Teraz zakończyłem moją zaszczytną służbę przy Tobie. Ale w ciągu dnia moi rodzice, nauczyciele oraz dzieci w szkole poznać mają z mego zachowania się, że rano stałem bliżej Ciebie niż inni. Proszę Cię, abyś raczył powołać kogoś z nas, Twoich małych sług, do stałej służby Twojej jako kapłana. Albowiem dziś zwłaszcza potrzeba Twemu Kościołowi wielu dzielnych kapłanów. Archaniele Michale, Stróżu Kościoła Chrystusowego, naucz nas ofiarności i dzielności w służbie Chrystusa. Amen.

CZAS WIELKANOCNY

Przed Mszą Świętą

Panie Jezu, w tym czasie Wielkanocnym służymy Ci ze szczególną radością. Albowiem Ty powstałeś z martwych, zwyciężyłeś grzech, szatana i śmierć. W Tobie i my zwyciężymy wszystko, co jest złe i niskie, a po świętym życiu chrześcijańskim kiedyś z Tobą zmartwychwstaniemy. Dlatego cieszymy się tak w tym czasie i służymy Ci piękniej i pogodniej niż zwykle. Maryjo, Matko Boża, udziel mi swej radości wielkanocnej i módl się za nami. Amen.
Po Mszy Świętej

Panie Jezu, bądź nadal przez cały dzień z nami, jak iegdyś po zmartwychwstaniu przez 40 dni z wielką miłoscią nawiedziłeś swoich Apostołów, aby ich pocieszyć i pokrzepić pokojem i radością swojej bliskości. I my potrzebujemy Twojej bliskości i pomocy, abyśmy zawsze pogodnie i mężnie walczyli o Twoje królestwo, za Twój święty Kościół i w tej walce stawali sie z dnia na dzień silniejsi, dzielniejsi. Amen.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO I CZAS ZWYKŁY

Przed Mszą Świętą

Panie Jezu Chryste, Ty kiedyś wrócisz na ziemię, aby zebrać żniwo dusz dla nieba. Z ołtarza codziennie promieniujesz słońcem łaski na rolę serc Twoich wiernych, a my, ministranci, stoimy tak blisko tego słońca. Niech więc dusze nasze dojrzewają do nieba w tym śłońcu. Chcemy też pomagać jako mali pracownicy w Twej winnicy, aby żniwo Twoje dojrzewało i było bogate. Jesteśmy dumni ze swej służby i chcemy ją dobrze sprawować. Amen.
Po Mszy Świętej

Panie Jezu, prosimy Cię po tej Mszy świętej, pozwól jednemu z nas zostać kapłanem. Powiedziałeś przecież sam: "Żniwo jest wielkie, lecz robotników mało". Powołaj, kogo chcesz, a my wszyscy chcemy pozostać przez całe życie wiernymi i dzielnymi pracownikami w winnicy Twego Kościoła. Chcemy być uczciwymi ludźmi, którym można zawsze zaufać, i dobrymi chrześcijanami. Archaniele Michale, Ty kiedyś w wielkim dniu żniwa pójdziesz przed Panem, gdy w swej chwale powróci. Prosimy Cię, Aniele sądu, bądź teraz Aniołem, którym nas chroni i za nas walczy. Amen.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ma_ciej
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 101
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Piła
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 18:03, 05 Mar 2009    Temat postu:

Modlitwa przed Mszą świętą
Panie Jezu łączę się z Twoją ofiarą, którą za chwilę będziesz składał na ołtarzu. Przyjmij mnie takiego, jakim jestem, wszystkie moje myśli, słowa, dobre czyny. Niech udział we Mszy Świętej zjednoczy mnie z Tobą i nauczy być lepszym.

Modlitwa po Mszy świętej
ImageDziękuję Ci, Jezu, za to, że przez uczestnictwo w tych świętych obrzędach upamiętniających Twoją śmierć i zmartwychwstanie mogłem być tak blisko Ciebie. Spraw Panie, aby ta przenajświętsza Ofiara przyniosła jak najlepsze owoce w moim codziennym życiu.

Przygotowanie do Komunii świętej
Wszechmocny, wieczny Boże, oto przystępuję do Jednorodzonego Syna Twojego, a mojego Pana, Jezusa Chrystusa. Przystępuję jako chory do lekarza, spragniony do źródła miłości, ślepy do wiecznej światłości, ubogi i biedny do Pana nieba i ziemi. Błagam, abyś raczył uleczyć niemoc moją, ugasić pragnienie, oświecić ślepotę, ubogacić ubóstwo, przyodziać nagość. Spraw, abym Chleb Aniołów, Króla nad królami przyjmował z taką czcią i pokorą, z taką czystością i wiarą, z takim postanowieniem i gorliwością, jaka jest konieczna do mojego zbawienia. Pozwól mi, proszę, przyjąć Sakrament Ciała i Krwi oraz wszystkie łaski, jakie On przynosi. O najłaskawszy Ojcze, spraw niechaj przyjmę Ciało Jednorodzonego Syna Twojego, a mojego Pana, z taką pobożnością, abym mógł być włączony w Jego Mistyczne Ciało. Ojcze Najukochańszy, dozwól, abym Najmilszego Syna Twego, którego teraz pod osłoną chleba przyjąć pragnę, kiedyś oglądał twarzą w twarz.
Św. Tomasz z Akwinu

Modlitwa przed Komunią świętą
ImagePanie Jezu Chryste, Synu Boga żywego, Ty z woli Ojca, za współdziałaniem Ducha Świętego, przez swoją śmierć dałeś życie światu, wybaw mnie przez najświętsze Ciało i Krew Twoją od wszystkich nieprawości moich i od wszelkiego zła; spraw także, abym zawsze zachowywał Twoje przykazania i nie dozwól mi nigdy odłączyć się od Ciebie.
albo:
Panie Jezu Chryste, niech przyjęcie Ciała i Krwi Twojej nie ściągnie na mnie wyroku potępienia, lecz dzięki Twemu miłosierdziu niech mnie chroni oraz skutecznie leczy moją duszę i ciało.
(za: Mszał Rzymski)

Dziękczynienie po Komunii świętej
Dzięki Ci składam, Panie, Ojcze Święty, wszechmogący, wieczny Boże, żeś mnie grzesznika, niegodnego sługę swego, bez żadnej mojej zasługi, lecz jedynie z miłosierdzia swego raczył posilić przenajdroższym Ciałem i Krwią Syna swego, Pana naszego Jezusa Chrystusa. Błagam Cię, niech ta Komunia święta nie będzie dla mnie powodem kary, lecz wyjedna mi zbawienne przebaczenie. Niech stanie się dla mnie zbroją wiary i tarczą dobrej woli. Niech usunie moje wady, wyniszczy we mnie pożądliwość i zmysłowość, a pomnoży miłość i cierpliwość, pokorę i posłuszeństwo oraz wszystkie cnoty. Niech będzie mocną ochroną przeciw zasadzkom nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych. Niech zupełnie uspokoi we mnie złe poruszenia cielesne i duchowe. Niech mnie trwale zespoli z Tobą, jedynym i prawdziwym Bogiem, i stanie się szczęśliwym dokonaniem mego życia. Błagam Cię, abyś raczył doprowadzić mnie do niewysłowionej uczty, na której sam wraz ze swoim Synem i Duchem Świętym jesteś dla sprawiedliwych prawdziwą światłością, zupełnym nasyceniem, pełnią rozkoszy i doskonałym szczęściem. Amen.
Św. Tomasz z Akwinu
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ma_ciej
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 101
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Piła
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 23:06, 15 Mar 2009    Temat postu:

Ponieważ akolitą był św. Tarsycjusz, to kilka modlitw do niego:)

Modlitwa do św. Tarsycjusza

Święty Tarsycjuszu, Patronie i wzorze nasz,
Ty niosłeś Jezusa na sercu i w sercu jako największy swój skarb.
Cześć i miłość Jezusa promieniowały z Twego oblicza
i dla Niego oddałeś radośnie swe młode życie.
I my zawsze chcemy nosić Jezusa w swym sercu, chcemy ze skupieniem,
z czcią i miłością chodzić wokół Jego ołtarza.
Chcemy nieść Jezusa do domu, do szkoły i wszędzie przez dobry przykład.
Pomóż nam i spraw, abyśmy całym życiem tylko Jemu służyli
i do Niego należeli teraz i na wieki. Amen.

Litania do św. Tarsycjusza

Kyrie eleison, Chryste eleison, Kyrie eleison.
Chryste, usłysz nas. Chryste, wysłuchaj nas.

Ojcze z nieba, Boże, zmiłuj się nad nami
Synu Odkupicielu świata, Boże, zmiłuj się nad nami
Duchu Święty, Boże, zmiłuj się nad nami
Święta Trójco, jedyny Boże, zmiłuj się nad nami

Święta Maryjo, módl się za nami
Matko Zbawiciela, módl się za nami
Królowo Męczenników, módl się za nami
Święty Tarsycjuszu, odważny męczenniku, módl się za nami
Święty Tarsycjuszu, obrońco Najświętszego Sakramentu, módl się za nami
Święty Tarsycjuszu, miłośniku Eucharystii, módl się za nami
Święty Tarsycjuszu, gorliwy czcicielu Najświętszego Sakramentu, módl się za nami
Święty Tarsycjuszu, wierny sługo Chrystusa Eucharystycznego, módl się za nami
Święty Tarsycjuszu, przykładzie odwagi i poświęcenia, módl się za nami
Święty Tarsycjuszu, nad swój wiek roztropny i bohaterski, módl się za nami
Święty Tarsycjuszu, wzorze dla chrześcijańskiej młodzieży, módl się za nami
Święty Tarsycjuszu, młodzieńcze czysty, módl się za nami
Święty Tarsycjuszu, lilio czystości, módl się za nami
Święty Tarsycjuszu, wzorze odwagi, módl się za nami
Święty Tarsycjuszu, ofiaro Boskiej miłości, módl się za nami
Święty Tarsycjuszu, zwycięzco samego siebie, módl się za nami
Święty Tarsycjuszu, młody Apostole, módl się za nami
Święty Tarsycjuszu, wzorze ofiarnej służby, módl się za nami
Święty Tarsycjuszu, pocieszycielu czekających na śmierć, módl się za nami
Święty Tarsycjuszu, pomocy konających, módl się za nami
Święty Tarsycjuszu, ozdobo Kościoła Chrystusowego, módl się za nami
Święty Tarsycjuszu, patronie ludzi młodych, módl się za nami
Święty Tarsycjuszu, patronie pełniących służbę przy Ołtarzu Pana, módl się za nami
Święty Tarsycjuszu, patronie ministrantów, módl się za nami

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

Módl się za nami Święty Tarsycjuszu.
Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

Módlmy się:
Wszechmogący Boże, dla chwały swojego Kościoła dałeś zwycięstwo
w męczeństwie Świętemu Tarsycjuszowi, który upodobnił się do Chrystusa
w Jego męce i śmierci, spraw, abyśmy wstępując w ślady Męczennika,
osiągnęli radość wieczną.
Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Święty Tarsycjuszu módl się za nami!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
custos
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 125
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Barczewo
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 8:40, 16 Mar 2009    Temat postu:

Należaloby sprawdzic, czy modlitwa ma zatwierdzenie Stolicy Apostolskiej, czy tez jest przeznazona do prywatngo użytku. W pierwszym przypadku można używać jej publicznie. Dodatkowo nalezy sprawdzić czy modlitewnik, w którym opublikowano llitanie ma imprimatur.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ma_ciej
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 101
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Piła
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 21:04, 16 Mar 2009    Temat postu:

Umieszczając ją tu myślałem przede wszystkim o naszych prywatnych modlitwach. Zresztą nie sądzę aby ktoś z nas posługiwał się tymi tekstami publicznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne Szafarzy Nadzwyczajnych Strona Główna -> MODLITWY Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin